„Discrete Interactions”

najnowsza płyta zespołu Gentle Jazz Trio

Gentle Jazz Trio "Discrete Interactions" Front Cover

Kameralny jazz zagrany z niebywałą czułością i twórczą swobodą. Długo oczekiwana płyta zespołu GENTLE JAZZ TRIO już w sprzedaży.

Wokalistka Ewa Nawrot, po udanym solowym debiucie fonograficznym pt. „Going Home”, tym razem wraz z gitarzystą Maciejem Flaczyńskim i saksofonistą Pawłem Rogoża eksploruje teren piosenki jazzowej.

Na płycie znalazło się 12 jazzowych evergreenów w oryginalnych aranżacjach poznańskiego trio. To gratka dla kolekcjonerów unikatowych płyt jazzowych, wielbicieli kameralnych, akustycznych brzmień i talentu wokalnego Ewy Nawrot. 

 

Płyta „Discrete Interactions” została wydana dzięki pomocy Funduszu Wspierania Kultury z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Tytuł płyty z drugim dnem - wyjaśnia Maciej Flaczyński (gitara)

"Chcieliśmy, żeby tytuł mówił coś o samym zespole. Jest to nasza pierwsza płyta nagrana profesjonalnie w studio. Chcemy się nią przywitać ze słuchaczami. Dyskretne interakcje pomiędzy naszą trójką wskazują na tajemniczą nić porozumienia i przyjemność, jaką daje nam wspólne granie. Siłą naszej płyty jest właśnie ten dyskretny klej. Myślę, że wytworzył się w odpowiedzi na brak perkusji i wymiarowego pulsowania kontrabasu - elementów strukturyzujących muzykę.

DSC_7575.jpg

Ewa i Paweł nie wiedzieli, że do tytułu płyty przemyciłem słowo „dyskretne” (Discrete zamiast Discreet) jeszcze z innego powodu. Fizycy od mechaniki kwantowej znają dobrze ten termin. Ładunek cząstek subatomowych może przyjmować tylko dyskretne wartości, czyli jest skwantowany. W protonie mamy 3 kwarki, dwa kwarki górne, które mają +2/3 ładunku protonu oraz jeden kwark dolny, który ma -1/3 ładunku protonu. Są one bardzo silnie ze sobą związane. To dyskretne połączenie czuję zawsze, gdy gramy z  Gentle Jazz Trio na scenie. Dla fizyków to wciąż zagadka, dlaczego ładunek elektryczny jest kwantowany. Muzyka i fizyka, nauka i sztuka  - mam przeczucie, że wiele je łączy. Tytułem chcę zwrócić na to uwagę."

CYBINA TV przedstawia ciekawe zespoły z Poznania

Sympatyczna ekipa z CYBINA TV nagrała wywiad z Gentle Jazz Trio i pracuje z zespołem nad klipem do utworu "Lullaby of Birdland" (znakomity standard pianisty George'a Shearing'a). 

"Lullaby of Birdland" z płyty "Discrete Interactions" to jedna z tych piosenek, które dzięki Gentle Jazz Trio dostały nowy wymiar delikatności. Piosenka wywołuje uczucie nostalgii i wybrzmiewa jakby ponad chmurami w nieograniczonych przestrzeniach. Obok zespołu w nagraniu zobaczymy ciekawy i fotogeniczny "aparat z przeszłości".

CYBINA TV rozpoczęła cykl spotkań z ciekawymi zespołami muzycznymi z Poznania, aby przybliżyć swoim widzom ich twórczość. 

Koncert GENTLE JAZZ TRIO podczas Festiwalu Wakacyjne Miasto Kobiet - Świnoujście 

07-07-2021 - Muszla Koncertowa Świnoujście - 19.30

Zespół: Gentle Jazz Trio

Ewa Nawrot - śpiew

Maciej Flaczyński - gitara

Paweł Rogoża - saksofon

 

Miejsce: Muszla Koncertowa w  Świnoujściu (promenada), 

miasteczko namiotów w Wakacyjnym Mieście Kobiet  

Data: 07.07.2021 

Godzina: 18.30-19.30 

Wstęp: wolny, dla kobiet i mężczyzn 

Zespół zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Discrete Interactions” (2021). Koncert wypełnią znane hity muzyki jazzowej i soul. To ciekawa propozycja nie tylko dla wielbicieli jazzu wokalnego, improwizacji saksofonowych, akustycznego retro brzmienia, swingu i soulowego feelingu. Gentle Jazz Trio to ciekawa mieszanka, zespół tworzą muzycy związani z muzyką neo soul (Ewa), house & lounge (Maciej Flaczyński jako Dj Konik Morski), avant jazz - experimental jazz (Paweł Rogoża).  

WakacyjneMiastoKobiet-gjt-fb.jpg

Zamów płytę CD

Gentle Jazz Trio "Discrete Interactions"

  • Facebook Social Ikona
Facebook Gentle Jazz Trio

Zapisz się by nie przegapić nowych informacji

Dziękujemy za wpis !